-ZNACZENIE SNU


Czy zdajesz sobie z tego sprawę jak ogromne znaczenie w Twoim życiu ma właściwa ilość snu? Być może nie raz zdarzyło Ci się zarwać kilka nocy z rzędu i gdy chciałeś jeszcze jedną Twój organizm zwyczajnie odmówił posłuszeństwa. Mogłeś wypić nawet kilka kaw, ale to i tak nic nie dało.

Sen jest konieczny i to właśnie podczas snu Twoje mięśnie regenerują się najszybciej. Bez odpowiedniej dawki snu nawet przy najlepszym treningu i diecie nie osiągniesz super efektów. Sen jest tak samo ważny o ile nie ważniejszy od dwóch pozostałych składników rozrostu mięśni to jest ćwiczeń i diety. Podczas snu odpowiednie pierwiastki są dostarczane do komórek, mózg wchodzi w stan alfa, który pozwala mu na przerobienie wszystkich wiadomości jakie zostały mu dostarczone podczas dnia.

Wiele osób cierpi na przewlekły brak snu co prędzej czy później odbije się na kondycji organizmu. Nie wiem czy kiedyś zdarzyła Ci się sytuacja kiedy po kilku zarwanych nocach nawet jeśli kolejne były już normalne pojawiały się drgawki mięśni, ból głowy, ogólna ospałość i brak motywacji do czegokolwiek.

Osoby nie dbające o odpowiednią ilość snu więcej się tresują i często mają problemy z opanowaniem swoich emocji. Po prostu ich układ nerwowy nie regeneruje się we właściwy sposób co prowadzi do wielu zaburzeń.

Staraj się spać około 8 godzin dziennie w dni treningowe i 7 w dni wolne od treningów. Warto mieć na uwadze także odpowiedni rytm spania. Czym częściej będziesz chodził spać i wstawał o tej samej porze tym Twój sen po jakimś czasie będzie o wiele głębszy i o wiele bardziej relaksujący. Często problem pojawia się u osób pracujących w trybie zmianowym. Często po zmianie trybu pracy nawet jak śpią określoną ilość godzin wstają tak zmęczone jakby snu w ogóle nie było.

Brak snu prowadzi do wielu chorób, osłabienia organizmu, spowolnienia reakcji i zaburzenia koncentracji. Jako osoba uprawiająca sport siłowy powinieneś zadbać o tę część dnia. Czym głębszy będzie sen tym lepiej.


- Artykuły -

Strona główna

Sterydy-co to takiego?

Zagrożenie

Ginekomastia

Znaczenie snu